,

Uzaylılar Bizi Keşfedememe Sebebi Çok Geri Olan Teknolojileri mi ?

İnsanoğlu senelerdir uzayı tam anlamı ile keşfedemedi. Peki ya uzaylılar onlar niçin bizi keşfedemediler? Uzay bilimci Michael Hippke bu duruma değişik bir açıdan bakıyor.

Eğerki dünya dışı varlıkların var olduğunu düşünüyor iseniz bu varlıkların niçin keşfedilemediği düşüncesi içindeyseniz bunun için yüzlerce açıklama bulmanız mümkün. Bunlardan biri de insanların uzayın derinliklerini sadece teleskop ile keşfetmeye çalışması ve samanyolu’nun dışarısına çıkmamasından kaynaklanabilir.

Dünya dışı varlıkların bizi niçin bulmadığını düşünürsek biraz daha içinden çıkılmaz bir soru ile karşı karşıya kalırız. Fakat uzay bilimci Michael Hippke’nin bu konuda çok farklı bir düşüncesi var. Hippeke’a göre Dünyamızın dışında birçok daha büyük gezegen bulunmakta ve bu gezegenlerin boyutları dolayısı ile yer çekimi beraberinde artmakta. Yani dünya dışı varlıklar ( uzaylılar ) bizi teknolojik yetersizliklerden fark edemememiş bizimde onları fark edememe sebebimiz teknolojilerinin yetersizliği olabilir. Kulağa karmaşık gelsede Dünyadan büyük bir gezegende yaşıyor ve çok yüksek yerçekimine sahip bir gezegendeler ise o yer çekiminden kurtulacak bir teknoloji veya ivme gücü üretememiş olabilirler.

 

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Kadının Kulağına Kaçan Hamam Böceği Günler Sonra Çıkartılabildi

18 Yıl Adada Kalan Kadın