,

Ürpertici Açıklanamayan Ve Korkutucu Hikayeler Derlemesi 9

Bakırköy’deki Garip Ev

Bakırköyde 70 li yıllardan buyana gizemli şeylerin yaşandığı değişik bir köşk. Hikayeyi ilginç kılan şey ise evin yılda 1 sefer kaybolup sonrasında birkaç günde geri gelmesidir. Resneli Niyazi’nin kardeşi yaptırdığını söyledikleri köşk bakırköy tarafından gayet iyi bilinmekte.


Alman Asker Evi

Büyükada üzerinde uçsuz bucaksız ıssızlıkta yere inşaa edilen bu yapıt Osmanlılarla savaşan bir Alman yüksek rütbelisine ait olduğu sanılıyor. Hayvanların buraya yaklaşmaktan korkması geceleri eve girmeye niyetlenen kişilerin burdan bir baskı ile itildiği söyleniyor. Ev şuan için harap halde. İçinde paranormal varlıkların yaşandığı düşünülen ev enkaza dönüşmek üzere.

 

Zeyrek Camii’sindeki Çığlıklar

İstanbul fethinden önce manastır kilisesi olarak kullanılan ve sonrasında camiye çevirilen 1100 senesinde inşası tamamlanmış yapı. 1985 ysenesinde Unesco tarafından koruma altına alınan cami çevre bölgesinde yaşayan insanlar burası ve özellikle park bölümüyle ilgili değişik hikayeler anlatıyorlar. Park’ın eskiden ahır olması ahırda bir kuyunun olduğunu ve onun altında ise mahzen benzeri derin tünellerin olduğu söylenmekte. Geceleri ahırdan çığlık ağlama ve bağırma sesleri duyuluyormuş. Çevre sakinleri bugünlerdede hergece parkan bu seslerin geldiğini idda etmekte

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

8K Çözünürlüklü TV’ler 2018’de Yok Satıcak

Nike’dan Müthiş Bir Ayakkabı Daha