,

Ürpertici Açıklanamayan Ve Korkutucu Hikayeler Derlemesi 3

Dünya üzerindeki en lanetli ilan edilen yerlerden biri olan Wawerly Hills hastanesinde söylentilere göre içerde sürekli koşa zincirli bir kadın sürektli topuyla oynayan Timmy adında bir çocuk gözleri olmayan Mary adında bir kız ve kapıları kendiliğinde kitlenen 502 no’lu bir oda var. Verem salgını zamanında burası ağzına kadar verem hastalarıyla doluydu ve o hastaların %90’ı burada hayatını kaybetti. Ölenler son yolculuklarına ölüm tüneli adı verilen 150 metrelik tünelden indirilip hastahanenin kurulduğu tepenin dibine bırakılıyordu.

Beechworth Lunatic Asylum adı verilen La Trobe Univ.’nin hayalet turları düzenlediği bu yer açık kaldığı 120 sene boyunca  3000 kişiden fazla kişinin öldüğü tahmin ediliyor. Bir hayalet turu gezisinde bir kadın çocuğunun kendi kendine konuştuğunu fark eder ve çocuğuna niçin böyle birşey yaptığını sorar. Çocuk kendisiyle değil James adında biriyle konuştuğunu söyler. Mart 2015 de hastaneyi gezen bir fotoğrafcıda objektifine dizleri üzerine çökmüş halde koridorda bekleyen çocuk yansır.


1908 yılında açılan Pennhurst state school and hospital sadece akıl hastalarına bakması gereken bu hastahane bir yandan da engellilere göçmenlere ve suçlululara ev sahipliği yaptı. 60 yıl boyunca kendi özel kurallarıyla yönetilen bu yer birçok insan hakları savunucusunn uzun uğraşlar sonucu 1987 yılında kapatıldı. Ozamandan buzamana hastahane paranormal olaylar ile ilgilenen kişilerin akınına uğradı. Söylenenlere göre hastahanenin özellikle bir bölgesi lanetli. Buratı gezenler içeride vicutlarınun durduk yere çizildiğini ,arkadan itildikleri söylüyorlar.

Trans-Allegheny Lunatic Asylum adlı hastahanenin yapımına 1858 de başlandı ve resmi olarak 1881 yılında tamamlandı. Ancak hastahane 1861 de hasta kabulune başladı. İlk etapta plan 250 hasta kabul etmek olsada hastahane bir anda 2000 den fazla hasta ile doldu. Şimdilerde ilkel olarak nitelendirilen lobotomi elektroş ve kimyasal tedaviler gibi birçok yöntem bu hastahanenin değişmezlerindendi. Bu kadar kalabalıkla baş edilemeyince hastahanenin içinde şiddet artmaya başladı. Hastaların diğer hastaları öldürmesi gibi birçok olay gerçekleşti. Bunlardan birinde iki hasta bir diğer hastayı yatak örtüsünü boğazına bağlayarak tavana astılar. Hasta boğulmayıncada önce örtüyü kestiler daha sonra kafasını yatak demirine vurarak öldürdüler.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

Ürpertici Açıklanamayan Ve Korkutucu Hikayeler Derlemesi 2

Telefonlarınıza Jelatin ve Kırılmaz Camdan Daha Etkili Yöntem Nano Liquid !