,

Gülmeli Falan

Ürpertici Açıklanamayan Ve Korkutucu Hikayeler Derlemesi 11

Ahşap Evdeki Hayalet

1994 yılında başlayan bu olay ve olayların yaşandığı yer ise tarihi ahşap bir yapı. Yüksel ailesinin yaşadığı bu olay herşeyin başlangıcı olacaktır.

Olay üsküdarda geçmekte, oturuduğu ahşap evdeki meydana gelen gariplikler silsilesi evin ışıklarının kendi kendine yanması ve sönmesi ile başlar. Eve gelen elektirikçiler evin ve binanın elektirik sistemini kontrol eder fakat bir sorun veya sıkıntıya rastlayamazlar. Süreç devam ettikce olaylarda artmaya başlar. Emir Yüksel uykusunda rahatsız edilmeye başlamışlardır. Gece yatakta üzerine ağırlık çöker bazı akşamlar zar zorda olsa ağırlıktan kurtulup çığlık içinde uyanmaya başlar. Genelde evdekiler de bu gerilimi evin içinde yaşasalarda evden ayrıldıklarında rahatladıklarını söylüyorlar. Fakat kimse bunu anlam veremiyor. Son çağre olarak evden ayılmaya karar veren baba Emir Yüksel çocuklarını ve eşini toplayıp başla yere taşınır. Fakat başka yere taşınmaları olayı bitirmez ve yeni taşındıkları yerdede yatmaya gittikleri sırada odanın karşısında insan silüeti görmeye başlarlar. Silüetin her geçen gün ortaya çıkma sıklığı artınca aile geceleri kabus gibi yaşamaya başlar. Evin köpeği bu silüet belirmeye başladığında anlamsızca ulumaya başlıyor ve hiç yapmadığı hareketleri yapmaya başlar. Birçok yerden yardım isteyen aile hiçbir şekide sorularına ve olaylara cevap bulamazken ahşap evlerine yeniden taşınan aile olayları yaşamaya devam etmekte ve sonuç bulunamamaktadır.

Kate ANDERSON

Kate Anderson adında bir bayan sürekli olarak gördüğünü söylediği katil bir hayalet yüzünden 1995 senesinde akıl hastahanesine kapatılır. Fakat tedavi zamanı süresince hastalığı bir türlü iyileşmez, hala daha o hayaleti gördüğünü idda eder. Hayaletin tarif edilmesi istenildiğinde ise gölgenin üzerinde bir yüz ve sürekli olarak ellerinden kan damlayan bir adam olarak tanımlar. Hayaletin orda olduğunu ve bir kişiyi öldüreceğini söyler. Doktorlar Kate’in hastalığının ilerlediğini düşünürler. Son doktoru olan Frank Jackson tehşis koyduğu kişilerde normalde hiçbir şekilde şüphesi olmayan bir insandı. Ömrü boyunca bu tarz vakalara çok sık denk gelen bir doktordu. Fakat Kate 1997 senesinde odasında ölü bulunmasından 6 ay kadar sonra Franck Jakcon evinde yüzü parçalanmış kafatası açılmış bir halde bulundu. Cessetten kanlı 2 ayrı yöne giden ayak izi bulan polis birçok yerdede kan damlası buldu. Fakat ilgiç olan ise cessedin 4 metre ilersinden sonra tüm izler aniden ortadan yok oluyordu.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

3 point
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 80.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 20.000000%

Beynimiz Nekadar Uykusuzluğa Dayanabilir?

Ürpertici Açıklanamayan Ve Korkutucu Hikayeler Derlemesi 12 (Bingöl)