,

Tarot Kartlanın Anlamları

Değnekler:  Ateş Elementidir. Temsil ettiği burçlar Koç,aslan ve yaydır. Girişkendirler fakat çabuk sıkılırlar. Sonuca odaklı değillerdir.  Bu kartlar bir oluşumun şekillenmesinden önceki evreyi göstermektedir. Esas amaç ufukta bile belirmemiştir. Bu kartlar büyük oluşumdan önce mutlaka aşılması gereken engellerin simgesidir. Değnekler sadece içimizdeki hırs ve amaca gönderici ilhamın simgesi de olabilirler.

Kupalar: Su elementindendir. Akrep Balık ve Yengeç burcunu temsil eder. Bu kart tarotun duygusal yanına işaret eder. Genellikle aşk ile ilgili anlamlar sunarken bazense altıncı his ve bilinç altı hakkında bilgi sunmaktadır. Dört grup içinde enerjisi en düşük olan gruptur. Negatif özelliği tembellik ya da durağanlık olarak karşımıza çıkabilir. Duygusaldırlar. Savaşçı değil, barışçıdırlar. Bazı durumlarda maddi konularda bilgi verebilir.

Kılıçlar: Hava Elementidir. Kova İkizler ve Terazidir. Hırslıdırlar. Bu kartla büyük bir başarının önündeki son engellerin aşılması veya aşmak için savaşmaktır. Bütün kılıç kartlarında tema savaş ve başarının önündeki engeli yok etmedir. Başarıyı paraya devreden önemli oyunculardır. Açılım yaptığında Kılıç kartlarını çok gören kişi bir uğurda büyük bir savaş vermekte ve engelleri aşmak için uğraşmaktadır.

Paralar: Toprak elementidir. Boğa, Başak ve oğlaktır. Genellikle maddi konular hakkında bilgi verir ancak aynı zamanda başarının da kendisini temsil etmektedir. Engellerin aşılıp artık başarıya ulaşma evresinde olduğunu işaret eder. Başlangıca değil sonuca odaklı zirve noktası kartlardır. Bu kartı açılımda çok gören kişi için başarı çok yakındır.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tarot Nedir?

Büyük Arkana Kartları Ve Anlamları -1-