,

Nvidia Dünya’nın En Güçlü Ekran Kartını Tanıttı. 12 GB Titan V

Nvidia GTX 1000 serisi ekran kartları ile sunabildiği yüksek değerler ile bir çığır açmıştı. Şimdi ise yepyeni bir döneme doğru emin adımlarla ilerleyen şirket bukez Titan V adında bir model tanıttı.

PEKİ BU KART BİZE NELER VAAD EDİYOR?

Nvdia’nın yaptığı açıklamaya göre Titan V bugüne kadar üretilmiş en güçlü bilgisayar ekran kartı olma özelliğine sahip. Buna ek olarak yeni mimari ile gelen cihaz üretilen ilk Volta mimarisi ekran kartı olacak. Gelin hep birlikte bu efsane kartın özelliklerine bir bakalım.

Yapay zekaya özel ve ona odaklı geliştirilen Titan V 5120 cuda çekirdeği, 640 tensor çekirdeği ve 21 milyar transistör ile geliyor. Bu alanda ilk ve tek olan Nvidia Titan V 110 telefolop seviyesine ulaşabilen bir performansa sahip. Nvidia’nın kendi ürettiği kartlarda dahil rakipleri ile kıyasla 10 kata kadar derin öğrenme performansı sunan kartta 12 GB’lık HBM2 bellek bulunuyor.

Halihazırda Nvidia’nın 1080 serisi GPU’ları şuan için yüksek bir performansı bizlere sunuyor. Nvdia’nın bu modeli duyurması GPU konusunda rakibi AMD’ye karşı çok fazla ileri olduğunu gözler önüne seriyor. 12 nanometre sürecinden geçen ve 250 W TDP’ye sahip olan cihaz 3000 dolar gibi çok yüksek bir ücrete sahip, dahada ilginç olanı ite Titan V modelinin bir kişi için en fazla 2 kartla sınırlı olması ve bu şekilde satışa çıkması herkezi şaşırttı.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bu Ses Dünya’nın Derinliklerinden Geliyor

WiFi Tahtından Edebilicek Sistem LiFi Nedir?