,

iPhone X’deki dokunmatik ekran sorununun çözümü güncelleme

Apple son amiral gemi modeli iPhone X  sipariş veren kullanıcılar cihazların kendilerine ulasşması  ile birlikte, her yeni akıllı telefonlarda olduğu gibi tüketiciler tarafından yazılımsal ve donanımsal hatalar tespit edilip raporlanmaya başlandı.

Bu yıl 10. yıla özel olarak dizayn edilen iPhone X’in ilk sorunlardan birisi de, telefonun ekranının soğuk havalarda işlevsiz hale gelmesiydi.

Kullanıcılar tarafından yapılan test ve paylaşımlarda ekran dokunmatiği havanın 0 derece ve civarında olduğu durumlarda kullanılamaz ve çalışamaz hale geldiğini bundan dolayıda iPhone X’i kullanmakda güçlük çekildiği söyleniyor.

Bildirimleri inceleyen ve çok hızlı kullanıcılara dönüş sağlayan Apple konu ile ilgili The loop sitesinde açıklamada bulundu. Apple iPhone X’in ekranında yaşanan soğuk hava koşullarındaki problemden haberleri olduğunu belirtti.
Bunun yanında yaşanan bu sıradışı sorun ile ilgili ilerleyen zamanlarda bir güncelleme ile kolayca çözüme kavuşturulacağını ve sorunu ortadan kaldırıcakları belirtildi.

Kameranın ve sensörlerin ekran için sorunlara sebeb olduğunu söyleyen kullanıcılar karanlık ve kapalı yerlerden dışarıya çıktıklarında oluşan ışık değişiminın problem çıkmasında büyük ölçüde sebeb olduğu ifade ediliyor.

Yetkililerden sorun ile ilgili hiçbir açıklama yapılmazken, iPhone X kullanıcıları yayınlanacak yeni yazılım güncellemesini dört gözle bekliyor.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Gezegenler

Apple iPhone X ekranı yanıyor mu?