,

İnsan Beyninin Yapayı

Bilim insanları kök hücre teknolojisinde hepimize son noktayı gösterdi.Yürütülen çalışmaların sonucu olarak hayvan bedeni üzerinde insan yapay beyni üretildi.İnsana benzerlikleriyle tanınan fareler kullanarak yapılan bu beyinler, ufak boyutlu olsalar da ileride büyüyerek insan beyninde sahip olunan çoğu işleve sahip olabilirler. Birçok ilaca tıpkı insan beynine benzer cevap verebilen beyinler iki ay’a kadar yaşayabiliyorlar. Bilim açısından bakıldığında yeterince umut veren bir gelişim olan bu çalışmalar, akıl hastalıklarınında tedavisinde çok ciddi rol oynayacak gibi duruyor. Çalışmaların sonucunda fareler üzerinde yapay insan beyni üretilse de bilim dünyasının konuştuğu konu başka. Hayvan bedeni üzerinden yapılan insan beyni ahlaki bölümünü konuşan, tartışan bilim insanları, Society For Neuroscience toplantı da bu konuda ki düşünce ve endişelerini çok daha net şekilde ele alacak gibi gözüküyor.

Beyin Bilimleri Enstütüsü başkan Cristof Koch, çalışma ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada bilimin ve bilim insanlarının çok çabuk ve hızlı bir şekilde ilerlediğini ahlaki kuralların yenilenme ve ilerleme sürecinin bilimin hızına yetişmediğini vurguladı.

Bakalım ilerleyem zamanda yapılan bu yapay insan beyni bilim dünyasında ki karmaşaya ve tartışmaya rağmen hızlı bir şekilde devam edebilicek ve sağlık dünyasında yeni bir sayfa açabilicek mi?

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Büyük Arkana Kartları Ve Anlamları -1-

Gezegenler