,

Her Bilgisayar Anti virüs İle Güvende mi?

Hackerlar son olarak aktif bir şekilde anti virüs açıklarını kullanmaya başladı, bu şekilde bilgisayara tam olarak erişebiliyorlar.

Geçtiğimiz sene ”AV” güvenliğinden sorumlu Justin Schuh çoğu tarayıcının anti virüs güvenliğine eleştiride bulundu.Virüs koruma programları birçok durumda sörf yaparken güvenilir ve yeterlidir, Ancak son dönemlerde fark edilen güvenlik açığı kötü niyetli kimselerin virüs programlarına takılmadan bilgisayarda tam erişim sahibi olabiliyorlar.


Hackerlar savunmasız bir anti virüs programı bulup kötü amaçlı yazılımı programın içine yerleştiriyorlar. Programı yükleyen kullanıcılar ”C” veya ”C:\Program …” benzeri hassas yerlere sizin izin vermenizle bilgisayarda tam denetime sahip olmuş oluyorlar. Geçtiğimiz günlerde bunun gibi bir yazılımla ”Bogner” müşteri ağında tam erişim sağlayan hackerlar birçok insanın kimliklerine erişmeye çalıştılar.

Anti virüs programlarında bu problem değişene kadar tek önerimiz sadece bilindik ve emin olduğunuz geliştiricilerin resmi yerlerinden program  vb. indirmeniz.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

iPhone X’da Ses Sorunu mu var?

Victoria Döneminde İngiltere