,

Farkına Varmadan Yediğimiz Böcekler 

Böcek yeme düşüncesi her ne kadar mide bulandırıcı olsa da uzun zamandır farkına varmadan böcek yiyorsunuz örneğin kırmızı gıda boyalarının tamamı ezilmiş böceklerden oluşmaktadır.  Kızmız böceği olaraak bilinen bu böcek Güney Amerika’da yetiştirilerek gıda boyaları üretiminde kullanılmaktadır.

Peki kırmızı gıda boyası nerelerde bulunmaktadır?

Dondurmalardan meyveli yoğurtlara, içeçeklerden tutunda kek kremalarına kadar kırmızı renk içeriğine sahip hemen hemen her işlenmiş gıde içerisinde karmin böcekleri mevcut. Özellikle Peru’da yetiştirilen karmin böceği pek çok ruja kırmızı rengini vermektedir. Karmin böceği çok dayanıklı bir böcektir. Sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmeyen bu böcekler ezildiğinde yüksek ısıya dayanıklı ve oluşan canlı rengini korumaktadır.

Bu böcekten elde edilen gıda boyasını destekleyende mevcut tabiki, bu durumun doğal olduğunu kimyasal gıda boyalarından ise karmin böceğinin boyasının daha iyi olduğunu savunuyorlar.

Alışverişlerinizde kırmızı renkli ürün aldığınız zaman içindekiler bölümünü okuyunuz. Bu bölümde Karmin veya  E120 ifadeleri yer alıyor ise içerisinde karmin böceğinden üretilen gıda boyası kullanılmış demektir.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

iPhone SE 2 Ile Ilgili Son Bilgiler Ortaya Çıktı

Bir Kadının Kulağına Kaçan Hamam Böceği Günler Sonra Çıkartılabildi