,

Beynimiz Nekadar Uykusuzluğa Dayanabilir?

1960 lı yıllarda 2 arkadaş öğrenim gördükleri fen projesi için ne süre ile uyanık kalabileceklerine dair deney yapmaya karar verdı. Deneyde uykusuz kalan insanın beyninde ne gibi şeyler olduğunada ışık tuttu.

Deney 11 gün sürdü ve deneyde Randy Gardner 11 gün 25 dakika uyanık kalabildi. O zamana kadar tarihe geçmiş en uzun uyanık kalma rekorku Honolulu’lu birine aitti ve oda nerdeyse 11 gün kadar uyanık kalabilmişti. O dönemdeki deneylerde 15 gün uyutulmayan kedilerin ölümle sonuçlanan deneyler yüzünden ailesi çok tedirgin olan Gardner yinede deneyi tamamlamayı başarmıştı. Günler geçtikte Randy üzerinde yapılan deney beklenmedik sonuçlar veriyordu. Tat Koku vb duyuları teste tabi tutulmuş bi süre sonra bunların işlevini yitirmeye başladığı görünmüştür. Bazı kokulara dayanamama başlasada ilginç olarak daha iyi basketbol oynamaya başlamıştır.


Arkadaşının yaptığı açıklamaya göre Fiziksel olarak çok ama çok iyiydi. Basket bowling gibi birçok oyun oynatabiliyorduk. Fakat gözünü kırpsa hemen uyuyabilcek durumdaydı. 264 saat gibi uzun bir uysuzluktan sonra dünya rekoru kırılmış ve deneyin bitmesine karar vermişlerdir. Randy hemen hastaneye götürülüp beyin dalgaları içncelendi. 14 saat uyuduktan sonra Randy’nin uyanma sebebinin ise tuvalete gitmek istediği belirtilmiş.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bilgisayardan Mücevher Elde Edildi!

Ürpertici Açıklanamayan Ve Korkutucu Hikayeler Derlemesi 11