,

Belki Üstümüzden Bir Uzaylı Geçer!

Samanyolu’nda ne olduğu tespit edilemeyen bir uçan nesne gözlemlendiğini duyuran NASA, son açıklamasında şekli sigaraya benzeyen bir meteor 100 milyonlarca yıl hiçbir star system’ a bağlı kalmadan gezdiğini açıklamıştı.

Bilim dünyası, gözlemlenen ilk yabancı cisimi geçen hafta fark etti ve 100 milyonlarca yıldır herhangi bir sisteme bağlı kalmadan gezen meteorun adını Oumuamua koymuştu. Meteorun, Dünyanın bağlı kaldığı sisteme ait olmadığını açıklamıştı. NASA çalışanları meteoru yeniden araştırdığında birkaç gün içersinde yaşadığımız bu Dünyaya teğet geçeceğini gözlemledi ve duyurdu. Enterasan bir şekilde bütün dikkatlari üzerine çeken meteorun içersinde uzaylıların yaşadığının ihtimalini verdiler. Yaklaşık olarak 95.000 km/s hızla gezen meteor için rapor veren NASA, yüzlerce yıl bu şekilde gezen cisimleri gözlemledik. İlk kez böyle bir şeyin gerçek olduğunu gösterdik.

NASA, Oumuamua adlı meteoru Güneş sisteminin etrafında dolaşırken herhangi bir dünya dışı varlıklarının yaşamlarını araştırmak için astronomik yatırımlarla bir an önce veri toplamaya çalışıyor. NASA tarafından merak edilen bir diğer konu ise meteorun uzay gemisi olup olmadığı.

 

Peki sizce Oumuamua nedir ?

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yeni Galaxy Note 8 Güncellemesi

Bilimi Heyecanlandıran Keşif!