,

Apple iPhone X batarya ömrünü iki katına kadar çıkarılabiliyor!

Apple yetkililerinin söylediğine göre iPhone X’in OLED panele geçişi sayesinde pil süresi ortalama %60’a kadar arttırılabiliyor. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?
Apple iPhone 8’in bataryasına nazaran daha büyük bir pil kullandığı iPhone X günlük kullanımda bir günü kolaylıkla çıkartabilmek mümkün hale geliyor.Ancak sürekli kullanımda iPhone X’in pil süresi pek yeterli olmuyor.
OLED panelinin nimetinden faydalanan iPhone X batarya performansını yükseltmek adına birçok test yaptı. Apple testleriin sonucunda iPhone X’in bataryasında %60 lık tasarruf sağladığı belirtildi.
Dark Mode (karanlık mod) iOS 11 de bulunan Akıllı Terse Çevir özelliği kullanıp başarmak mümkün hale geliyor.OLED panel siyah rengini daha düşük güç tüketerek kullandığı için iPhone X de batarya süresini yükseltebiliyor.
Akıllı terse çevir modunu aktif, ekran parlaklığıda maksimumda olan iPhone X %100 doldurarak tarayıcıda siyah ve beyazın ağırlıklı olduğu sayfalarda ters çevir modu aktif iken 3 saate ortalama %15 şarj harcamakta. Bu mod kapalı olduğu zamanlar %72 şarj harcamakta. Yani ortalamda %58 lik bir pil tasarrufu yapmak mümkün oluyor.

Yapılan testler ve araştırmalar sonucunda OLED ekranda en çok pil tüketimine sebeb olan rengin mavi olduğu ortaya çıktı.Bu doğrultuda Night Shift modu aktive edildiğinde ekrandaki mavi renk oranı düşeceği için batarya üzerinde ciddi pil ömrü sağlanabilir.

+1 = Ben Okayim | 0 = Valla Etkisizdi | -1 = Yok Olmamış

0 point
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Note 8 de Bir Problem Daha

İşalla subaneke dinimiz amin